ביצירה ובעבודה

ביצירה

הטכניקה היא כלי לשיפור איכות של כל מעשה יצירה והלימוד שלה נפוץ בקרב אנשים, בעיקר יוצרים ואמנים, החשים שהרגלים עקשניים מעיבים על איכות ביצועיהם: מוזיקאים, שחקנים, רקדנים, זמרים ועוד. בהקשר זה היא נלמדת מזה שנים בבתי ספר מובילים למוזיקה, ריקוד ודרמה בבריטניה, בארה"ב ובמקומות אחרים, מהג'וליארד בניו יורק ועד לאקדמיה המלכותית למוזיקה בלונדון. ככלל, הטכניקה מרתקת את מי שההרמוניה, האלגנטיות והאסתטיקה של יצירה, תנועה ועצם הנוכחות נוגעות לליבם.

למטרת שיפור איכות של ביצועים, וככלי למניעה ולהתגברות על פציעות, הטכניקה משמשת גם ספורטאים, חובבים ומקצוענים, לרבות ספורטאים אולימפיים, ממגוון ענפים: שחייה, אתלטיקה, גולף, רכיבה על סוסים, חתירה ועוד. בייעודה זה, הטכניקה משתלבת באופן טבעי עם שיטות שיפור ביצועים אחרות. אני למשל, משלב את הטכניקה זה מספר שנים עם שיטת Total Immersion בעת שאני שוחה.

What we are after is to prevent waste of energy through misdirections.

פרדריק מתיאס אלכסנדר

בעבודה

לפי ניסיוני וניסיונם של רבים אחרים, הטכניקה מסייעת מאוד לאנשים היושבים מול מחשב לאורך שעות ארוכות מדי יום, הן באמצעות מניעת בעיות גב, צוואר, מפרקים וכדומה, והן מן הזווית הרחבה יותר של שיפור איכות ביצועים. הרי גם כתיבת קוד, חוזה או תוכנית עסקית היא מעשה יצירה לכל דבר ועניין, שיש קשר פשוט בין האיכות שלה לבין החופש, האיזון והסדר הפנימי של מי שיוצר אותה.

לתלמידים מתקדמים, הטכניקה היא גם כלי אפקטיבי לניהול תהליכי קבלת החלטות, ניהול משברים, ניהול השקעות ועוד. הטכניקה נלמדת במקום העבודה במספר חברות מובילות בתחומי הטכנולוגיה, הפיננסים, המשפט והמדיה ברחבי העולם, בעיקר בבריטניה ובארה"ב, ואני מאמין שבבוא העת היא תהפוך להיות מעין best practice גם בפירמות מובילות בישראל.

We ourselves are the instrument—each one of us is the instrument—by means of which whatever we are going to do is done.

פרדריק מתיאס אלכסנדר

כלי לחיים מניעה ושיקום עצמי