השימוש בעצמי

שמי אורן אפשטין. אני מלמד את טכניקת אלכסנדר בשיעורים אישיים בפרקטיקה בלב תל אביב. אני בוגר בית הספר התל אביבי להכשרת מורים לטכניקת אלכסנדר של שייקה ולינדה הרמלין, תלמיד משנת 2001 של מורי הטכניקה שייקה הרמליןאור שחר ושמואל נלקן, וחבר בארגון המורים הישראלי לטכניקת אלכסנדר

אני גם בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ובעבר עבדתי כעורך דין בארץ ובחו"ל עד שכאבי גב כרוניים מהם סבלתי במשך שנים הסיטו אותי לדרך חדשה. בדיעבד, זה היה אחד השיעורים הפשוטים הראשונים שלי בטכניקה: כאב עלול להיות בלתי נסבל, אך הוא אינו אויב. הוא תמרור המאותת על הצורך בשינוי. אולם, גם כשמזהים את האיתות על הצורך בשינוי, וגם כשבוחרים שלא להתעלם ממנו (ואלה אינן משימות קלות), עולה השאלה: מה בעצם כדאי לשנות?

טכניקת אלכסנדר היא שיטת לימוד חוויתית שבאמצעותה אדם לומד לשנות, בז'רגון של הטכניקה, את הדרך שבה הוא משתמש בעצמו (the use of the self). כלומר, פחות את "מה עושים" ויותר את "איך עושים". לפי השיטה, תפקוד האדם נובע באופן טבעי, לטוב ולרע, מן הדרך שבה הוא משתמש בעצמו, ודרך זו מלווה אותו בכל מעשיו. אם מפנים אליה תשומת לב, ניתן ללמוד כיצד לשפר אותה וכך לשפר לטובה את התפקוד.

Use Affects Functioning.

ד"ר (MD) וילפרד בארלו, מורה של הטכניקה

 

שיטה חינוכית